My Immortal

K úvodu

21. července 2011 v 16:39
Vítejte na českém blogu fantastické povídky My Immortal od fantastické autorky jménem Tara Gilesbie.
My Immortal, česky tedy "Má nesmrtelnost" je fanfiction z prostředí Harryho Pottera. S Harry Potterem má však společného jen pramálo...hlavní hrdinkou tohoto 44 kapitolového příběhu je sedmnáctiletá "goffička" Ebony Dark'ness Dementia Raven Way. Její jméno se však během každé kapitoly několikrát mění. (Enoby, Egogy, Enooby apod.) Stejně tak mění i jména základních postav, takže se dozvídáme, že Harry se jmenuje Vampire a Hermiona B'loody Mary. Všichni jsou "goffici", chodí do zmijozelské koleje a jejich jedinou zábavou je řezat si zápěstí, souložit spolu, nebo v lepším případě pařit v Prasinkách na "goffické" kapely jako například My Chemical Romance.
Ne nadarmo vám tuto povídku google najde pod zadáním slov "worst fanfic ever", tedy "nejhorší fanfic povídka všech dob".
Rozhodla jsem se tedy toto dílo překládat, aby se víc dostalo do podvědomí čtenářů, kteří angličtinu nezvládají. Pokusím se zachovávat autentičnost originálních výrazů, nebo je změnit tak, aby v češtině vyzněly stejně dobře, jako v angličtině. Jak se mi to bude dařit, to nevím. Je to můj první překladatelský pokus, takže to, prosím, berte na vědomí. :)
Kapitoly jsou hodně kratičké, hlavně ze začátku, takže překlad by měl jít docela rychle.

VAROVÁNÍ!
Při čtení tohoto díla se mozkové buňky svíjejí v šílených křečích, bolesti, až nakonec umírají. V lepším případě čtenáře jen na dlouhou dobu opouštějí. Rovněž by jej neměli číst osoby mladší 18-ti let. Ale to neznamená, že nemůžou. :) Jste si jisti, že chcete vstoupit?

ANO _______________ NE

 
 

Reklama